“… podaj swą pomocną dłoń tym, co liczą na Ciebie”

Czuwaj!

Zamierzaliśmy po raz kolejny zwrócić się do naszych Przyjaciół, do Rodziców naszych zuchów i harcerzy z prośbą o przekazanie swojego 1% podatku na cele statutowe ZHP, aby wesprzeć finansowo nasze jednostki.

W listopadzie minionego roku Zespół Promocji i Informacji opracował plan kampanii 1%,
w połowie lutego ogłosiliśmy konkurs fotograficzny dla harcerzy z hufca, w którym mogli pochwalić się swoimi zdjęciami ze zbiórek czy biwaków, które zostałyby później włączone w  ulotki i grafiki promujące tę kampanię… Niestety 24 lutego wybuchła wojna w Ukrainie, która na długi czas zmieni nasze postrzeganie świata.

Kierując się harcerską metodą wychowawczą nie znajdujemy innego sposobu na służbę, jak wolontariacka pomoc na terenie działań hufca, aby wspierać lokalne inicjatywy.  Nie znajdujemy innego sposobu na okazanie braterstwa, jak poprosić wszystkich Państwa, naszych Przyjaciół, Rodziców naszych zuchów
i harcerzy oraz naszych instruktorów o przekazywanie swojego 1% podatku na organizacje pożytku publicznego, które swoje działania skupiają obecnie na pomocy obywatelom Ukrainy.

Dlatego też poniżej zamieszczamy 4 organizacje pożytku publicznego, które niosą pomoc na terenie Ukrainy wraz z numerami KRS:

1) Polska Akcja Humanitarna, nr KRS: 0000 136 833

2) SOS Wioski Dziecięce, nr KRS: 0000 056 901

3) Fundacja Ocalenie, nr KRS: 0000 030 279

4) Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, nr KRS: 0000 259 298

 

Dziękujemy, Czuwaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.