ZHP dla Ukrainy

Czuwaj!
Od tygodnia żyjemy w nowej rzeczywistości- za naszą wschodnią granicą toczy się wojna i jak wszyscy wiemy z różnego rodzaju mediów- Polacy bardzo chętnie udzielają pomocy Ukraińskim rodzinom.

Nasz hufiec skoncentrował swoje działania na wsparciu lokalnych inicjatyw w temacie niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy, dlatego też zachęcamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z Centrum Pomocy Ukraińcom, które zostało uruchomione w Starostwie Powiatowym w Krapkowicach. Tam cały czas dostępne są osoby, które najlepiej wiedzą jaka pomoc jest teraz najpilniejsza i tam znajdą Państwo najświeższe informacje.

Grupa ochotników przy wsparciu druha kwatermistrza przygotowała 100 kompletów biwakowych. Jeden taki komplet składa się z łóżka polowego, materaca oraz koca. Czekamy na dalsze dyspozycje.

Tymczasem jako wychowawcy zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze zuchy i nasi harcerze widzą, że coś się dzieje, jednak nie do końca wiedzą co. Prezentujemy poradnik, który jest kierowany co prawda do drużynowych, ale wierzymy, że części rodzicom też pomoże. Cała strona dostępna tutaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.