Wyjazd do Zamku Piastów Śląskich w Brzegu oraz Wioski Indiańskiej Pocahontas Wrocław-Klecina.

5 czerwca 2017

3 czerwca odbył się wyjazd naszych Zuchów! Wycieczka zwiedziła Zamek Piastów Śląskich w Brzegu oraz Wioskę Indiańską Pocahontas Wrocław-Klecina.

Oto jak relacjonuje wyjazd jeden z członków wyjazdu:

Wczesnym sobotnim rankiem 03/06/2017r. gromady zuchowe z Hufca Krapkowice wyjechały na wycieczkę. Zaspani i zaciekawieni tym co nas spotka wsiedliśmy do autobusu aby po chwili dojechać do pierwszego celu naszej wycieczki jakim był Zamek Piastów Śląskich w Brzegu. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od najstarszej dolnej części ceglanej wieży lwów. Pani przewodnik oprowadzając nas po zakamarkach zamku opowiadała nam o książętach, komnatach oraz  wzruszającą historię psa którego podobiznę Książę kazał wykuć w kamieniu. Duch psa towarzyszył nam podczas całej wizyty w zamku. Głodni udaliśmy się na pyszny obiad, po napełnieniu brzuszków wróciliśmy do autobusu. W trakcie jazdy autobusem, podekscytowani wypatrywaliśmy drugiego celu naszej wycieczki – Wioski Indiańskiej Pocahontas Wrocław-Klecina. Na miejscu czekali na nas indianie, którzy uczyli nas strzelać z łuku. Poznaliśmy zwyczaje indian a przede wszystkim wspaniale się bawiliśmy w różne gry i zabawy. Pochłonięci zabawą w pewnym momencie poczuliśmy głód, indianie zaprosili nas na pyszne kiełbaski z ogniska. Po posiłku gospodarze pożegnali nas a my zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do autobusu w drogę powrotną. Do Krapkowic dojechaliśmy późnym wieczorem i pożegnaliśmy się Iskierką, rodzice odebrali swoje dzieci wesołe i szczęśliwe.
Czuj!

Więcej zdjęć tutaj i tutaj!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *