Przygotował Zuch dwie nogi do dalekiej, długiej drogi!

12 czerwca 2017

W dniu 10/06/2017 14 GZ “Pogodne Chmurki” zaprosiły 7 GZ “Wesołe Tygryski” na wspólny biwak w Rogowie Opolskim. Od rana w sobotę z niepokojem spoglądaliśmy na niebo z nadzieją, że przestanie padać deszcz i tak się stało, przed naszą zbiórką zaświeciło słońce.
Przygodę rozpoczęliśmy przy parkingu obok wejścia do lasu położonego w Krapkowicach-Otment(Sady), wyruszając zuchy nie spodziewały się co ich czeka. Po wejściu w głąb lasu dh.Wojetk i dh.Daria rozpoczęli grę terenową sprawdzając wiedzę zuchów o ich prawie i znaczeniu znaczka zucha – musimy napisać że wszystkie zuchy spisały się na medal. Wytrwale szliśmy coraz dalej i dalej docierając do śluzy i jazu wodnego na rzece Odra przy “Stopniu Piętrzącym Rogów Opolski”. Zuchy wykazały się dzielnością przechodząc kładką na dwóch śluzach, a dalej wysoko położona kładką jazu wodnego aby po chwili znaleźć się na drugim brzegu Odry. Nasza wyprawa prowadziła dalej obok zespołu zamkowo-parkowego w Rogowie Opolskim, aby po chwili znaleźć się w Szkole Podstawowej w Rogowie Opolskim. Trochę zmęczeni szybko poprawiliśmy nasze mundury i pobiegliśmy do ogniska przy którym czekała na nas pwd. Karolina Nowak. Zuchy po odpowiedzeniu na pytania dotyczące prawa zucha i znaczka zucha, uroczyście złożyły Obietnice Zuchową. Tego wieczora zuchy długo siedziały przy ognisku wsłuchując się w piosenki harcerskie. Następnego dnia po śniadaniu rodzice odebrali swoje dzieci, które dumnie im tłumaczyły co oznacza ten malutki kolorowy znaczek na ich mundurze.

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj !
Czuj !

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *